Skip to content

Minecraft Yüklemeden Oyna

February 12, 2013

Oyun oynamak herkesin vazgeçilmezidir. Özellikle çocuklar için sömestr ve yaz tatilleri doyasıya oyun oynamak için mükemmel fırsatlardır.

Yalnızca çocukluk dönemimizde değil hayatımızın her döneminde oyunlar için her zaman vaktimiz olmuştur. İnternetin de artık her evde olmasıyla birlikte istediğimiz oyunu belirli bir saat kısıtlaması olmadan doyasıya oynayabiliriz.

Günümüzde oyunlar arasında Minecraft giderek popülerliği artmaktadır.  İçeriğinde hem strateji hem de düşünmeye zorlayıcı mantık geliştirici özelliği de zeka oyunları sevenlerin beğenisini kazanmaktadır. Minecraft temelinde boş bir araziden yola çıkar. Önce arazinizi kazarsınız üzerine kendi villanızı binanızı oluşturur ve devam edersiniz. Minecraft2ın ilk olarak kullanıcısıyla buluşması 16 Mayıs 2009’a dayanır. Markus Notch Persson tarafından Jawa programlama dilinde programlanan bu oyun kısa sürede oldukça fazla tutulmuştur. Bu programın yaratıcısı Dwarf Fortress ve RollerCoaster Tycoon gibi oyunlardan esinlenerek kendi yazılımını oluşturmuştur.

Minecraft sürekli güncellenerek yaratıcılığını da korumaktadır. Programın yaratıcısının işinden ayrıldıktan sonra bağımsız olarak program yazmaya yönelmiştir. Oyun yazılımı hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırken Infinimier adlı  bir oyunla tanışır ve oynamaya başlar. Minecraft’ın yaratıcısının oyun yazılımında bu oyun da bir ilham kaynağı olmuştur. Minecraft halka arzından kısa süre içerisinde bir milyon kullanıcıya ulaşmıştır ve kullanıcıları programcısına büyük paralar kazandırmıştır. Minecraft başlangıçta birkaç oyunun bileşimi gibi gözükse de kendisinden iyi grafiklere sahip oyunları geride bırakmıştır.

Minecraft yüklemek için internet bağlantısı yeterlidir. Oyunda ne yapacağınız nasıl bir ev inşa edeceğiniz yalnızca sizin hayal gücünüze bağlı. Hiçbir sınırlama olmamaktadır. Bütün doğal maddeleri kullanarak kendi evinizi şatonuzu ya da kulenizi yapabilirsiniz. Kendinizi adeta binlerce lego parçası arasında bulacağınız bu oyunla sınırsız bir dünyaya ulaşabilirsiniz. Forum sitelerinden Minecraft yükle başlıkları altındaki linklerden oyununuzu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Minecraft isimli oyunu bilgisayarınıza indirmek için Minecraft İndir sayfasına, bilgisayara indirmeden oynamak için ise Minecraft Oyna sayfasına gidebilirsiniz.

Advertisements

From → Minecraft

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: